Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Motion 24-39        Uppdaterad: 21:43:02
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 324 Andreas Svensson
Team Viking Industrimålning
Finspångs MS Yamaha 9:25,92(2)
9:09,20(1)
9:10,30(1)
9:02,56(1)
9:08,17(1)
9:10,91(1)

55:07,07
2 80 Oscar Mannsbart SMK Vingåker KTM 9:47,22(3)
9:39,63(3)
9:21,09(2)
9:28,70(2)
9:22,47(2)
9:37,57(2)

57:16,67
3 321 Alexander Fält Tranås MS Honda 9:54,17(4)
9:33,96(2)
9:34,83(3)
9:42,41(3)
9:39,77(3)
9:52,66(4)

58:17,79
4 129 Fred Karlén SMK Vingåker KTM 9:21,29(1)
9:46,55(4)
10:07,55(9)
10:01,13(5)
9:54,29(5)
9:51,95(3)

59:02,75
5 75 Per Swartz SMK Östgöta MC-Fören KTM 10:46,22(13)
9:50,01(5)
9:51,41(4)
9:57,60(4)
9:54,00(4)
10:16,92(6)

1:00:36,15
6 155 Christoffer Lind SMK Vingåker 9:55,91(6)
10:01,97(6)
10:01,24(7)
10:25,43(10)
10:11,81(6)
10:04,58(5)

1:00:40,94
7 152 Robin Löfgren SMK Vingåker KTM 10:19,81(10)
10:17,73(8)
10:04,63(8)
10:20,33(8)
10:14,31(7)
10:17,36(7)

1:01:34,17
8 728 Sebastian Karlsson Vimmerby MS Husqvarna 10:13,50(9)
10:07,69(7)
10:45,79(12)
10:18,43(7)
10:25,75(9)
10:18,81(8)

1:02:09,97
9 291 Kenny John Susantha Karlström SMK Vingåker KTM 9:55,19(5)
10:40,88(10)
10:18,05(11)
10:34,83(11)
10:19,14(8)
10:36,17(10)

1:02:24,26
10 143 Hannes Hellmark SMK Vingåker 9:57,03(7)
10:25,03(9)
9:56,52(5)
10:23,41(9)
10:37,27(10)
11:09,96(11)

1:02:29,20
11 137 Jakob Lindgren SMK Vingåker GasGas 10:01,82(8)
11:08,08(12)
9:57,55(6)
10:18,08(6)
11:16,61(13)
10:20,12(9)

1:03:02,25
12 189 Anton Juhlin Flens Enduro KTM 10:58,04(14)
11:24,70(13)
10:59,51(13)
11:30,11(13)
11:03,66(12)
11:41,74(12)

1:07:37,77
13 92 Simon Rubensson SMK Vingåker KTM 10:44,17(12)
11:36,93(14)
11:16,28(14)
11:30,42(14)
12:27,98(16)
11:47,27(13)

1:09:23,06
14 117 Robin Vilhelmsson SMK Östgöta MC-Fören KTM 11:38,11(16)
12:12,44(15)
12:07,06(17)
11:59,08(15)
12:16,36(14)
12:13,80(14)

1:12:26,85
15 191 Olof Gustafsson Flens Enduro Husqvarna 13:09,48(18)
12:34,00(17)
12:22,00(18)
12:35,27(17)
12:23,26(15)
12:32,95(15)

1:15:36,95
16 106 Henrik Svejderud SMK Kolmården Beta 13:57,97(19)
14:39,80(18)
13:50,07(19)
15:06,71(18)
14:06,41(18)
14:41,42(16)

1:26:22,38
17 145 Oscar Carlsson SMK Vingåker KTM 12:32,10(17)
10:59,49(11)
11:24,26(15)
11:18,43(12)
10:46,38(11)

57:00,65
18 206 John Joel Leif Bergkvist SMK Vingåker Beta 11:30,30(15)
12:33,16(16)
11:51,14(16)
12:01,43(16)
13:08,21(17)

1:01:04,24
19 311 Kim Gustafsson SMK Vingåker KTM 10:26,72(11)
10:11,75(10)


20:38,47
Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Motion 40-        Uppdaterad: 21:43:02
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 121 Marcus Söderqvist SMK Vingåker Yamaha 9:45,50(2)
9:29,18(1)
10:25,20(8)
9:23,27(1)
9:23,48(1)
9:17,21(1)

57:43,84
2 109 Niklas Fransson
Six 10 Racing
Vimmerby MS Husqvarna 10:10,39(5)
10:08,78(3)
10:01,91(2)
10:17,78(2)
9:39,33(2)
10:00,72(2)

1:00:18,90
3 103 Rikard Marchall SMK Östgöta MC-Fören Yamaha 9:56,36(3)
10:11,61(4)
10:32,11(10)
10:20,17(4)
10:20,08(7)
10:21,01(3)

1:01:41,33
4 367 Kenneth Häll SMK Östgöta MC-Fören KTM 9:28,06(1)
10:01,45(2)
9:50,16(1)
11:38,43(16)
10:00,40(4)
10:44,40(10)

1:01:42,89
5 113 Linus Burling Nyköpings MS KTM 10:34,17(10)
10:15,00(6)
10:07,89(4)
10:18,96(3)
10:02,28(5)
10:26,56(6)

1:01:44,85
6 66 Magnus Nyqvist Katrineholms MCC KTM 10:03,93(4)
10:13,17(5)
10:02,66(3)
11:38,52(17)
9:48,74(3)
10:22,22(4)

1:02:09,25
7 97 Pether Johansson Nyköpings MS Husqvarna 10:16,40(6)
10:38,88(11)
10:10,59(5)
10:29,69(6)
10:27,77(9)
10:25,89(5)

1:02:29,23
8 118 Magnus Grahn Försvarsmaktens EK 10:32,74(8)
10:24,37(7)
10:22,06(7)
10:46,69(9)
10:19,08(6)
10:26,56(7)

1:02:51,50
9 200 Tomas Mellberg Nyköpings MS 10:32,87(9)
10:27,22(8)
10:21,63(6)
10:24,00(5)
10:38,72(13)
10:28,26(8)

1:02:52,70
10 139 Mikael Hjelm Finspångs MS KTM 10:29,57(7)
10:29,10(9)
10:47,94(12)
10:35,17(7)
10:24,37(8)
10:28,36(9)

1:03:14,51
11 62 Tony Eriksson SMK Vingåker GasGas 10:49,21(11)
10:41,02(12)
10:27,72(9)
10:54,07(11)
10:38,62(12)
10:53,34(14)

1:04:23,97
12 177 Mikael Kvarnström Björkviks MC KTM 11:05,77(14)
10:29,62(10)
11:02,80(15)
10:47,32(10)
10:30,49(10)
11:00,14(15)

1:04:56,13
13 156 Nicklas Fröberg Finspångs MS Husqvarna 11:01,89(13)
10:59,11(14)
10:36,34(11)
10:57,39(12)
10:37,10(11)
10:46,83(11)

1:04:58,67
14 58 Sven Andersson SMK Vingåker Beta 11:13,03(15)
11:01,94(15)
10:54,87(13)
10:35,84(8)
10:59,40(15)
10:50,66(12)

1:05:35,74
15 170 Joel Johansson Katrineholms MCC KTM 10:52,83(12)
10:56,18(13)
11:16,84(17)
11:12,45(14)
10:54,76(14)
10:52,07(13)

1:06:05,13
16 70 Mikael Franzén SMK Vingåker Beta 11:16,51(16)
11:18,15(17)
10:58,69(14)
11:06,89(13)
11:15,81(17)
11:06,49(16)

1:07:02,54
17 74 Magnus Thörnvall Linköpings MS KTM 11:34,97(18)
11:16,82(16)
11:08,36(16)
11:36,29(15)
11:05,06(16)
11:27,35(19)

1:08:08,85
18 909 Tomas Sjöquist Försvarsmaktens EK KTM 11:27,03(17)
12:02,43(23)
11:28,47(18)
11:54,58(21)
11:40,22(19)
11:16,44(17)

1:09:49,17
19 85 Michael Johansson Finspångs MS GasGas 11:38,51(19)
11:40,66(18)
11:37,49(21)
11:49,66(19)
11:31,70(18)
11:54,47(21)

1:10:12,49
20 57 Ulf Norrgård Finspångs MS Yamaha 12:10,59(24)
11:44,06(19)
12:08,91(24)
11:43,24(18)
11:49,99(20)
11:22,34(18)

1:10:59,13
21 144 Henrik Thordin FMCK Strängnäs KTM 11:55,84(23)
11:56,90(22)
11:37,23(20)
11:54,58(20)
11:59,43(23)
11:41,52(20)

1:11:05,50
22 122 Thommy Nyberg SMK Östgöta MC-Fören Husqvarna 11:42,38(20)
12:05,18(24)
11:42,84(22)
12:04,08(24)
11:54,74(21)
11:58,34(22)

1:11:27,55
23 72 Björn Syrén SMK Kolmården KTM 11:55,62(22)
11:47,22(20)
11:45,72(23)
11:57,32(22)
11:57,92(22)
12:48,75(25)

1:12:12,55
24 132 Martin Pantzar Linköpings MS KTM 11:52,17(21)
12:05,84(25)
11:34,27(19)
12:11,17(25)
12:06,11(25)
12:35,15(24)

1:12:24,70
25 211 Christer Hellgren SMK Östgöta MC-Fören 12:46,81(27)
11:55,77(21)
12:38,91(26)
11:59,16(23)
12:04,95(24)
12:20,41(23)

1:13:46,00
26 148 Ronnie Femerström SMK Kolmården KTM 12:46,82(28)
12:50,37(27)
12:42,87(27)
12:58,56(27)
12:47,53(28)
13:41,57(29)

1:17:47,71
27 61 Mikael Kåvemark Finspångs MS KTM 12:37,62(26)
12:52,16(28)
12:52,99(29)
13:17,76(28)
12:40,28(26)
13:40,21(28)

1:18:01,02
28 399 Joakim Nystedt Gnesta MK Honda 12:31,99(25)
13:21,05(30)
12:33,59(25)
13:25,45(29)
13:42,90(30)
13:19,79(27)

1:18:54,77
29 68 Jesper T Nielsen Finspångs MS KTM 14:16,91(31)
13:00,94(29)
14:05,21(31)
12:42,92(26)
12:54,45(29)
12:56,90(26)

1:19:57,32
30 222 Björn Hvithammer SMK Vingåker 14:03,82(30)
14:29,31(31)
13:56,60(30)
15:57,42(30)
14:38,85(31)
14:39,41(30)

1:27:45,41
31 135 Mikael Nilsson Finspångs MS Husqvarna 13:00,20(29)
12:33,85(26)
12:47,24(28)
12:45,96(27)

51:07,25
Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Dam        Uppdaterad: 21:43:02
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 836 Linda Palm SMK Södermanland Sherco 12:44,15(1)
12:13,71(1)
12:24,25(1)
12:47,45(1)
12:12,86(1)
12:37,63(1)

1:15:00,04
2 100 Maria Tor-Nyqvist Katrineholms MCC KTM 14:09,64(2)
16:10,56(3)
15:34,40(3)
18:23,59(3)
15:41,11(2)
16:15,50(3)

1:36:14,80
3 316 Malin Klasén Gammalkils MK Beta 15:08,84(3)
16:10,17(2)
15:31,66(2)
17:00,56(2)
16:20,71(3)
16:14,66(2)

1:36:26,60
Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Bredd        Uppdaterad: 21:43:02
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 2
Varv 5
Varv 3
Varv 6
Total
1 90 Tobias Häll SMK Östgöta MC-Fören KTM 9:06,09(1)
9:21,83(1)
9:27,08(1)
9:21,70(2)
9:20,43(1)
9:28,17(2)
9:19,55(1)


1:05:24,84
2 107 Daniel Heintze Finspångs MS Sherco 9:31,76(4)
9:56,83(4)
10:00,78(3)
9:11,82(1)
9:43,31(2)
9:16,66(1)
9:54,38(2)


1:07:35,55
3 146 Stefan Andersson
Lifbergsmotor
SMK Vingåker Beta 9:17,65(2)
9:54,96(3)
9:52,93(2)
9:39,44(4)
10:00,05(4)
9:52,60(3)
9:55,78(3)


1:08:33,41
4 114 Jim Rundblad
JMM Racing Suspension
Finspångs MS KTM 9:23,00(3)
9:49,28(2)
10:05,95(4)
9:33,44(3)
9:48,96(3)
9:55,71(4)
10:00,18(4)


1:08:36,52
5 108 Robert Forsberg Björkviks MC KTM 10:10,23(5)
10:52,24(5)
10:47,33(5)
10:08,79(5)
10:27,22(5)
10:34,63(5)
10:29,87(5)


1:13:30,31
6 151 Oskar Öhman FMCK Strängnäs KTM 10:20,39(6)
11:34,33(7)
11:25,44(6)
10:53,84(6)
11:06,69(6)
11:10,76(6)
11:12,14(6)


1:17:43,58
7 71 Mats Kvarnestedt Linköpings MS Yamaha 10:59,22(7)
11:22,06(6)
11:25,51(7)
11:17,70(7)
11:52,28(8)
12:26,27(7)
11:55,02(7)


1:21:18,05
8 89 Linus Dalhammer Linköpings MS Yamaha 12:48,76(9)
12:11,07(9)
12:17,86(8)
12:58,34(9)
12:41,38(9)
12:37,04(8)
12:42,04(8)


1:28:16,50
9 394 Sebastian Pettersson FMCK Strängnäs Kawasaki 11:17,96(8)
11:55,96(8)
12:08,34(8)
11:44,57(7)
13:06,20(9)
12:52,81(9)


1:13:05,85
Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Junior        Uppdaterad: 21:43:02
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 2
Varv 5
Varv 8
Varv 3
Varv 6
Varv 9
Total
1 105 Anton Karlsson Katrineholms MCC KTM 8:40,45(1)
9:26,04(2)
9:12,19(1)
9:04,79(1)
9:36,94(2)
9:27,77(1)
9:02,74(1)
9:06,32(1)
9:36,24(1)


1:23:13,48
2 323 Olle Häger Kilsbergens Motorklu Husqvarna 9:14,08(3)
9:36,67(3)
9:38,23(2)
9:15,89(3)
9:27,40(1)
9:30,45(2)
9:39,44(3)
9:35,10(2)
9:44,36(2)


1:25:41,62
3 81 Erik Karlsson Katrineholms MCC KTM 8:45,44(2)
9:09,76(1)
10:08,80(4)
9:12,51(2)
10:41,06(4)
10:20,16(4)
9:16,14(2)
11:10,73(5)
10:08,90(3)


1:28:53,50
4 199 Cevin Löwendahl Linköpings MS KTM 9:40,66(4)
10:12,51(4)
9:59,63(3)
10:01,09(4)
10:41,59(5)
10:18,00(3)
10:18,66(4)
10:18,25(3)
11:25,96(4)


1:32:56,36
5 350 Albin Klasbäck Gammalkils MK KTM 10:11,97(6)
10:35,90(5)
11:05,22(5)
10:22,96(5)
10:36,13(3)
11:20,91(5)
10:28,10(5)
10:39,20(4)
11:32,98(5)


1:36:53,36
6 165 Erik Karlsson SMK Vingåker Yamaha 10:08,31(5)
13:03,55(11)
11:56,60(7)
11:00,66(8)
11:25,78(7)
12:03,69(6)
11:18,59(7)
11:50,99(7)
12:44,27(7)


1:45:32,43
7 120 Dennis Arthursson SMK Östgöta MC-Fören KTM 11:44,85(10)
12:22,76(7)
12:12,09(8)
12:25,37(10)
11:55,23(8)
12:05,88(7)
12:00,87(9)
11:48,11(6)
11:47,90(6)


1:48:23,06
8 179 Jimmy Hvithammer SMK Vingåker KTM 12:10,63(11)
12:38,97(9)
13:41,09(9)
13:54,08(11)
12:18,00(9)
13:16,98(8)
12:14,48(10)
11:59,91(9)


1:42:14,13
9 400 Melwin Bäckström SMK Vingåker 11:22,09(9)
12:31,77(8)
11:45,55(6)
12:02,00(9)
13:13,43(11)
15:49,30(11)
11:53,78(8)


1:28:37,92
10 168 Kevin Andersson Linköpings MS KTM 10:40,89(8)
10:40,44(6)
10:53,94(6)
10:44,48(6)
10:30,89(6)
12:23,38(10)


1:05:54,01
11 332 Alexander Wedin
Team Aluns Motor
FMCK Strängnäs Sherco 10:39,64(7)
12:40,68(10)
10:55,23(7)
12:24,15(10)
11:32,48(8)



58:12,19
Hojbutiken Cup deltävling 6       Klass: Elit/Senior        Uppdaterad: 21:43:03
Plac Nr Namn
Team
Klubb Märke Varv 1
Varv 4
Varv 7
Varv 2
Varv 5
Varv 8
Varv 3
Varv 6
Varv 9
Total
1 178 Adam Fast SMK Vingåker KTM 8:25,69(1)
8:54,07(1)
9:04,85(1)
8:30,97(1)
8:45,61(1)
8:56,48(1)
8:40,50(1)
9:02,62(1)
8:58,37(1)


1:19:19,18
2 750 Marcus Levin Hallsbergs MK KTM 9:04,69(2)
9:33,19(3)
9:30,52(3)
9:15,86(2)
9:28,29(2)
9:35,03(2)
9:28,16(3)
9:39,08(3)
9:44,40(3)


1:25:19,22
3 127 Martin Tildemyr Björkö Enduroklubb KTM 9:19,16(3)
9:30,56(2)
9:27,73(2)
9:17,41(3)
9:32,72(3)
9:55,22(3)
9:24,60(2)
9:28,89(2)
9:37,97(2)


1:25:34,24
4 87 Johan Larsson Linköpings MS KTM 10:55,18(4)
10:54,60(4)
10:47,56(4)
10:47,62(4)
10:54,21(4)
10:52,58(4)
10:50,75(4)
10:53,04(4)
10:45,78(4)


1:37:41,32